login

sign up

*This field is required

*A valid email address is required

*This field is required

*Your password and comfirmation password doesn't match

Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Žánry
3d
Akční
Animovaný
Balada
Černá komedie
Dětský
Dobrodružný
Dokumentární
Drama
Erotický
Experimentální
Fantasy
Historický
Horor
Hudební
Katastrofický
Komedie
Krátkometrážní
Krimi
Loutkový
Muzikál
Mysteriózní
Podobenství
Poetický
Pohádka
Povídkový
Psychologický
Publicistický
Roadmovie
Rodinný
Romantický
Sci-fi
Soutežní
Sportovní
Sydney Vollmer
Talk-show
Taneční
Telenovela
Thriller
Válečný
Western
Životopisný

Bioscop

Bioscop jako divize akviziční společnosti AQS, a.s. pro oblast kinodistribuce působí na českém trhu od roku 2002. V našem portfoliu máme bohatou nabídku filmů z americké, evropské i domácí produkce. Uvádíme do kin filmy produkčních společností a studií EuropaCorp, Lionsgate, StudioCanal, IM Global či FilmNation Entertainment. Velký divácký úspěch zaznamenaly filmy Valerian a město tisíce planet (2017), Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016), Rivalové (2013), Železná Lady (2012), trilogie 96 hodin (2014 – 2008), Edith Piaf (2007) nebo film Mela Gibsona Apocalypto (2007). Pravidelně distribuujeme i novinkové filmy Woodyho Allena jako např. Café Society (2016), Iracionální muž (2015), Jasmíniny slzy (2013) či Půlnoc v Paříži (2011). Velké úspěchy slavíme s uvedením animovaných filmů do kin jako je například Příšerákovi (2017), Robinson Crusoe (2016) či u dětí populární licence Asterix: Sídliště bohů (2014).

Kromě zahraničních filmů se Bioscop významně orientuje také na marketingovou a distribuční podporu českých filmů. V roce 2014 nám projevil důvěru i náš nejúspěšnější režisér současnosti Jan Svěrák s filmem Tři bratři, který trhal rekordy v divácké návštěvnosti, v roce 2017 pak s filmem Po strništi bos. Mezi další velmi úspěšně uvedené české filmy posledních let patří vítěz 12ti cen Českých lvů film Masaryk (2016), komedie z vodáckého prostředí Špunti na vodě (2017), dvoudílný film Gangster Ka (2015) nebo snímek Fotograf (2015) o životě Jana Saudka.

U některých českých filmů se Bioscop stal i hrdým koproducentem jako například u filmu Lidice (2011) nebo u snímku režiséra Milana Cieslara Duše jako kaviár (2004). Naprosto výjimečný úspěch jsme slavili s produkcí filmu Jiřího Menzela, Obsluhoval jsem anglického krále (2007).  Společnost AQS, a.s. jej licencovala i do dalších zemí střední a východní Evropy. Společně s Bavaria Film International se podílela na prodeji práv do celého světa. V České republice tento snímek dosáhl jedenácti nominací a získal čtyři České lvy včetně těch za nejlepší režii a nejlepší film.Film se také stal oficiálním českým vyslancem v boji o prestižní Oscary v kategorii Nejlepší cizojazyčný film za rok 2007.

Další divize společnosti AQS, a.s. MagicBox.cz vydává filmy na nosičích DVD a Blu-ray přičemž Magic Box zastupuje v oblasti domácí zábavy i tři hollywoodská studia – Paramount, Warner Bros a Disney. Magic Box vydává i nejvýznamnější české a nezávislé filmy a v roce 2015 společnost rozšířila svou distribuci i o CD nosiče s hudbou a mluveným slovem. Pod novou značkou Fan Style se od roku 2017 věnuje i prodeji filmového merchandisingu význačných licencí jako je např. Star Wars nebo Hra o trůny.

Většina kinotitulů společnosti Bioscop je pak distribuována i na Slovensku ve spolupráci se společností Magic Box Slovakia, s.r.o.